יום ראשון בהרג’וקו – מסלול – לברוח מהעומס ולהנות מכלל האיזור.
(לא מתאים לתקופת פריחת הדובדבן)
❤️????⛩️??️??????
אז הגיע יום ראשון ואתם בטוקיו, יגידו לכם ללכת להרג’וקו, אתם מגיעים ומוצאים את עצמכם דחוסים עם אלפים ברחוב טקשיטה ולא באמת נהנים או סתם קונים משהו מתוק וממשיכים.
האם זה באמת כזה נורא? כן! ברמה כזו שאפילו ילדי הרג’וקו לא נכנסים לרחוב לכן לא תראו בו אותם, הם עושים עיקוף ועוברים ברחובות צדדיים העיקר לא בראשי.
אך אל דאגה, אחר הצהרים העומס פוחת משמעותית ועד אז כפי שתראו ממש לא חסר מה לעשות.

[icon_timeline][icon_timeline_item time_title=”9:00 – תחנת רכבת הרג’וקו Harajuku”]את היום מתחילים בתחנת הרג’וקו Harajuku ביציאה לרחוב Takeshita, שם רק מצטלמים בכניסה אך לא נכנסים, גם כך עדיין מוקדם וחלק סגור.

תחנת רכבת הרג'וקו Harajuku[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”9:15 – ממשיכים למקדש מייג’י Meiji”]בתקווה שיזדמן לכם לראות חתונה, לא להמשיך לטייל בשאר חלקי היער, אין גם כלכך בשביל מה להכנס לגן האיריס כל עוד זה לא בחודש יוני.

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”10:25 – חוזרים וממשיכים לפארק יויוגי Yoyogi”]בכניסה רואים את רקדני הרוקאבילי (האלביסים), נכנסים מטיילים עד קצה המזרקה והאגם.

[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”10:55 – עוברים בגשר של הפארק לאזור הבזאר”]כל סופ”ש יש אירוע כלשהו עם דוכני מזון והופעות.[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”11:35 – ממשיכים לרחוב Omotesando”]היפה והידוע במותגי היוקרה.[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”12:00 – סיבוב קצר בקניון Laforet גם בקומות התחתונות.”][/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”12:35 – עוברים לקניון Tokyu Plaza”]עולים לגג, לחצר של סניף סטארבאקס, שם ניתן להשקיף על האיזור (אין חובה לקנות).[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”13:00 – הולכים ל Kawaii Monster Cafe”]בין אם בשביל לאכול צהרים או קינוח או סתם בכדי להנות מהעיצוב ואווירת המקום.[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”14:10 – חנות Alice on wednesday”]מעוצבת מבחוץ ומבפנים בנושא אליסה בארץ הפלאות, נראה יפה וקריפי.[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”14:35 – ממשיכים לרחוב החתול Cat street”]נכנסים מסוף הרחוב ומטיילים בו לכיוון חזרה ל Omotesando.[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”15:15 – חנות Kiddy Land”]מלאה בשטויות חמודות של דמויות אהובות.[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”15:45 – נכנסים לרחובות האחוריים של הרג’וקו Ura-Harajuku”]שם ניתן לראות את חנויות הבוטיק ומותגים מוכרים כמו %6 Doki Doki ועוד.[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”16:20 – מרכז המידע לתיירים Moshi Moshi Box”]לצערנו המקום נסגר, אך עדיין ניתן ומומלץ לצטלם מחוץ למבנה על רקע השעון הגדול הצבעוני (חשוב להגיע בזמן אחרת כבר יחשיך).[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”16:30 – זהו”]עכשיו כבר מספיק מאוחר בכדי שהרחוב האהוב טקשיטה Takeshita יתרוקן מהעומס וניתן יהיה להנות בו עד לסגירה.[/icon_timeline_item][icon_timeline_item time_title=”16:40 – מסיימים עם עוד קצת סוכר ב Cookie Time”]פתוח עד 19:00.[/icon_timeline_item][/icon_timeline]

͏קישור למפה עם כל הנקודות וסימון המסלול: לינק


͏͏͏͏

זה לא מדריך הרג’וקו כללי, ישנן עוד מלא מקומות ואטרקציות אך כמובן לא ניתן להספיק הכל ביום אחד ולהנות, כך שבחרתי בכמה ועדיין להספיק הרבה.
זה אומנם נראה טיפה לחוץ אך אם מנהלים נכון את הזמנים אז בהחלט אפשרי ומהנה, כמובן כל אחד יעשה את ההתאמות שלו ושום דבר אינו “חובה”, אך מאמין שהרוב יהנו מכל המקומות שציינתי.
͏͏͏͏
מי שמעוניין ממש לעשות שופינג ברחוב טקשיטה אז רצוי שיגיע ביום חול ויחלק את המסלול הזה לשני ימים כאשר היום הראשון מתמקד ברחוב טקשיטה והשני ברחובות האחוריים ורחוב החתול, אך שוב זה לימי חול לא לסופ”ש ובטח לא לימי ראשון.
͏͏͏͏
הסיבה שזה לא מתאים לימי ראשון של פריחת הדובדבן היא שלוקח הרבה זמן להגיע לפארק יויוגי וכמובן רוצים יותר לטייל בו ולהנות מהפריחה ובכללי כל האיזור עמוס אפילו יותר מהרגיל וחבל לא להנות מהפריחה וסתם למהר כך שזה לא מתאים.
͏͏͏͏

טיפים:

  1. יש מלא חנויות ודברים לעשות, רצוי מאוד לסמן אותם מראש על גבי מפת גוגל ובכך לא לשכוח, אך אל תצפו להספיק הכל בימי ראשון, זה יותר לימי חול.
  2. תהלוכת אופנת הרג’וקו החודשית, בכל יום ראשון ה 4 של אותו חודש, מתקיים מפגש ותהלוכה קטנה של ילדי הרג’וקו הססגונים, התהלוכה מתחילה בשעה 2 מחוץ לתחנה (בחודשי הקיץ החמים זה בשעה 4) ועוברת בכמה מקומות עד נקודת הסיום על הגשר לכיוון מקדש מייג’י ולכיוון פארק יויוגי.
    לפני שמצלמים יש לבקש רשות ובכך גם תקבלו תמונות טובות יותר עם פוזות חמודות ומעניינות.
    איך לשלב את זה במסלול שהכנתי? באמת כי אין לי מושג, תצטרכו להקריב משהו.יש לציין כי גם התהלוכה אינה נכנסת לרחוב טקשיטה העמוס בראשון לכן לא רואים אותם שם אלה רק בשאר נקודות התהלוכה.
    מדובר במשהו קטן וחברי חביב ושמח, אך ממש לא באירוע גדול אז לא לצפות לאיזה מצעד של ממש או משהו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

nv-author-image

סברס צ'אן

סברס-צ'אן המנהל של הקבוצה יפן למטיילים בפייסבוק